Podobnie jak kierownik, także i szef powinien stanowić nie tylko człowieka u władzy, ale też kogoś, kto należycie zna się na pracy na tak wysokim stanowisku i pełnieniu roli osoby kierującej innymi ludźmi. Bardzo ważne jest, aby prawdziwie solidny szef umiał kontrolować emocje. Wcale nie jest dobre, jeżeli przełożonego ludzie stojący pod nim swymi pozycjami boją się czy stresując w kontakcie z nimi. Trzeba zatem trzymać nerwy na wodzy, a wtedy wypadniesz w oczach swych podopiecznych na człowieka wzorowego. Warto więc stworzyć sobie wizerunek osoby na wysokim poziomie, z kulturą i dobrymi manierami.

Pamiętaj, że niekontrolowany wybuch, silne zdenerwowanie czy niepotrzebna wymiana zdań nie sprzyjają jakości pracy. Na siłę wychodzi gorzej https://e-wolka.pl/odziez-niemowleca---hurt,data,1093,0.html niż gdy atmosfera jest miła, przyjazna. Podwładnych należy traktować tak, jak ty będąc na ich miejscu chciałbyś być traktowany, a zobaczysz, że kierując się tą zasadą na pewno cię docenią i będą darzyli szacunkiem.

Nie ma nic cenniejszego niż wywoływanie respektu u ludzi, którzy jakby nie patrzeć- pracują na ciebie, twój zysk, twój prestiż. Dobry szef koniecznie musi śledzić na bieżąco, co dzieje się w jego organizmie firmowym. Nie może być tak, że głównodowodzący sam zawodzi, a oczekuje od swych podwładnych posłuszeństwa i dyscypliny.

Warto więc regularnie organizować spotkania o charakterze informacyjnym, a jako sposób na motywowanie twojej załogi pomyśleć również o imprezach firmowych, które będą świetną formą integracji.

Related Posts