Kierownik to osoba, które w teorii stoi nad innymi pracownikami, kontrolując ich oraz nadając im określone zadania i obowiązki do wykonywania. W praktyce jednak dobry i solidny manager powinien cechować się nie tyle apodyktycznością, co przede wszystkim pomocnością, wysokim zaangażowaniem w pracę oraz obeznaniem w dziedzinie, w której prosperuje. Generalnie rzecz biorąc, o właściwej osobie na właściwym miejscu mówimy wówczas, gdy prace licencjackie kierownik nie tylko rozkazuje i wymaga, ale także właściwie kieruje zespołem. Dlatego też, gdy staniesz przed szansą awansowania, koniecznie powinieneś sprawdzić samego siebie, czy aby na pewno masz w sobie wszelkie zalety, jakie sprawią, iż przez swych podwładnych będziesz doceniony na swojej nowej funkcji, a nowej roli ci przekazanej przez szefa odpowiednio się wywiążesz. I tak za najistotniejszą kwestię uznaje aranżacja sklepu spożywczego się zainteresowanie zespołem.

Musisz doskonale poznać swych ludzi, aby wiedzieć, komu najlepiej co dawać do roboty, by nie tylko podwładni mogli się z obowiązków stosownie wywiązać, ale także by można było o twoim dziale powiedzieć „tam praca wre”. Nie przydzielaj zadań pochopnie i bezmyślnie. Dodatkowo warto abyś znał sytuację rodzinną i wiedział co nieco o życiu prywatnym swojego personelu. W ten sposób będzie prościej organizować pracę.

Przykładowo prędzej w delegację pojedzie ten, kto nie ma rodziny i małych dzieci na wychowaniu, niż osoba wychowująca parolatka. Kolejna kwestia, na jaką wielu kierowników u władzy nie zwraca większej uwagi to przede wszystkim nagradzanie podwładnych. Dzięki temu twoi podopieczni będą mieli świetne warunki do pracy, zostaną zmobilizowani i zmotywowani.

Zobacz stronę autora: kurs skiturowo lawinowy

Related Posts